Diskuze o rozpočtu na příští rok se bude mimo jiné věnovat záměru město zadlužit. Finanční odbor totiž navrhuje přijetí revolvingového úvěru ve výši padesáti milionů korun.

„Důvodem je nejen hospodářská krize, ale také čerpání dotací, které dorazí na účet města až koncem roku. Dalším problémem může být začátek roku, kdy příjmy vždy zaostávají za výdaji,“ uvedl v důvodové zprávě pro zastupitele vedoucí finančního odboru Vladimír Zemek.

Na programu je dále vyhláška o komunálním odpadu, která navrhuje zvýšit v příštím roce sazbu za svoz popelnic na 492 korun. Další diskutovaná vyhláška se bude týkat daně z nemovitostí.

„Je v ní navržena změna koeficientu. Pokud by zůstal takový, jako je letos, daň by se v porovnání s rokem 2008 zvýšila na čtyřnásobek, což rada nedoporučuje,“ řekl tiskový mluvčí města Petr Bakovský.

Třetí vyhláška, kterou se budou hraničtí poslanci ve čtvrtek zabývat, řeší výherní hrací přístroje. Zastupitelé se již potřetí budou bavit o tom, kde a do jaké míry jejich provoz omezí.

„Také se opět bude diskutovat o kasárnách Jaslo, u kterých se znovu snížila nabídková cena,“ poukázal na další bod programu jednání zastupitelů Bakovský.

Předmětem jejich zájmu budou pak také dvě lávky přes řeku Ludinu, které potřebují opravit a v neposlední řadě plánované budování splaškové kanalizace v lokalitách Pod hůrkou, Pod Bílým kamenem a Pod křivým.

Tam se město chystá požádat o dotaci, protože objem jednotlivých akcí se pohybuje v řádu milionů korun.