Zastupitelé rozhodli o tom, že zdevastovaným vesnicím přispějí celkovou částkou 400 tisíc korun. Nejvíce peněz přitom poputuje do Jeseníku nad Odrou, Hustopečí nad Bečvou a také do Děčína, který je partnerským městem Přerova.

Hlasování o finanční injekci obcím bylo jednomyslné a pro zvedlo ruku všech třicet přítomných zastupitelů.

„O situaci v jednotlivých oblastech jsme se bavili s příslušníky Hasičského záchranného sboru, kteří nás informovali o tom, kdo tuto pomoc nejvíce potřebuje,“ uvedl přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).

Ten vyrazil bezprostředně po povodních do nejvíce postižených oblastí na Přerovsku.

Největší balík peněz obdrží od magistrátu obyvatelé Jeseníku nad Odrou, Hustopečí a také českého Děčína – každá z obcí totiž dostane částku 100 tisíc korun. Dalším zaplaveným vesnicím na Hranicku, Bělotínu a Polomi, pak město přispěje po 50 tisících.

„O finanční pomoci jsme rozhodli už teď na mimořádném zasedání. Důvod je jednoduchý. Kdo dřív dává, dvakrát dává,“ vysvětlil přerovský primátor a zároveň senátor Lajtoch, proč se zastupitelé sešli v mimořádném letním termínu.

Primátor hodlá navíc ze své pozice člena senátu přispět také individuálně některým rodinám, a to celkovou částkou 50 tisíc korun.

„Krátce po povodních jsme věnovali zaplaveným obcím také vysoušeče a Bělotínu, kde hrozilo vylití rybníka, jsme poskytli pytle na zpevnění břehů,“ doplnil také mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.