„Víte, kterou jsou dva nejslavnější lyžařské závody na světě?“ Ptal se dětí hned v úvodu jeden z organizátorů školy Filip Konečný. „V sobotu se jede slavný Hahnenkamm, v neděli se jede stejně slavný závod u nás na Potštátě,“ doplnil.

A pravdou je, že příprava trati pro děti je opravdu pečlivá, včetně barevného značení na sněhu.

Letošní závody byly lehce zahaleny mlhou, ale ani ta neubrala nic na chuti malých lyžařů zvítězit. A trať statečně zdolali i ti nejmenší, kteří stáli před třemi týdny poprvé na lyžích.

„Je to vždy moc krásný pocit, vidět radost jak v očích dětí, že to zvládli, tak radost a zároveň slzy dojetí v očích jejich rodičů“, dodal Konečný.

Nejdřív slzičky, pak úspěch

„Zájem o naši školu je pořád velký, což nás těší a zároveň zavazuje k tomu, abychom stále poskytovali kvalitní výuku a naučili děti bezpečně se pohybovat na lyžích tak, aby jim to přinášelo radost. První dny se u nejmenších sice neobejdou bez slziček, ale nakonec se lyžovat naučí každé dítě“, říká další z organizátorů Petra Konečná.

„Letošního ukončení a závěrečných závodů se zúčastnilo 56 závodníků na lyžích a 5 závodníků na snowboardu. Některé děti byly bohužel nemocné, tak nemohly dorazit.“

„Kromě lyžařské školy nabízíme i individuální výuku, kam se mohou přihlásit i dospělí. Zájem veřejnosti je v některých dnech větší, než naše kapacity dostupných instruktorů. Přece jenom naše původní generace instruktorů - studentů zestárla a s rodinným životem se volný čas hledá hůře. Máme sice v týmu i mladé instruktory, určitě bychom ale ještě další mezi námi rádi přivítali.“, doplnila Konečná.

Výsledky závodů a fotky jsou ke zhlédnutí na stránkách Skipotstat.cz nebo na Facebooku. (red)