Pořadatelé připravili bohatý a zajímavý program pro celé rodiny. Vedle benefičního bazaru můžete uklidit město, naučit se opravit kolo nebo také nakrmit souseda.

V areálu komunitního a kulturního prostoru Karnola se od 13 hodin můžou návštěvníci účastnit benefičního bazaru, swapu, což je vzájemná výměna věcí, workshopu opravy kol, a nebo se zapojit do přípravy sousedského občerstvení, třeba se svými dětmi a babičkou, či jeho ochutnávání.

„Připojte se ke svým sousedům a zapojte se společně s nimi do vzájemné přípravy a ochutnávání podomácku připraveného občerstvení či do prodeje v našem blešáku! Věříme, že vzájemné potkávání dokáže obohatit veřejný prostor a upevnit sousedské vztahy,“ lákají pořadatelé.

Chybět nebudou ani aktivity pro batolata i větší děti, vzdělávací aktivity neziskovky Tom Help a hudební program různých žánrů.
Akce je založena na dobrovolnictví a zajišťují ji místní spolky ve spolupráci s občany.

„Pokud máte chuť se zapojit do organizace, kontaktujte nás na karnola.hranice@gmail.com nebo na 702 030 134,“ vyzývají pořadatelé.

P R O G R A M :

13.00 - do večerních hodin

10.00 – 12.00 UKLIĎME HRANICE
Start: Zámecká zahrada
Cíl: Karnola
Hranice se opět zapojí do úklidu pod záštitou Ukliďme Česko. V dopoledních hodinách se můžete zapojit do úklidu města, jež pořádá spolek Živé Hranice, sraz je naplánován v Zámecké zahradě na 10 hodin, kdy všechny naplánované trasy (cca 2-3 hod) budou směřovat ke Karnole, kde proběhne poúklidová sešlost.

BENEFIČNÍ BAZAR / SWAP koutek
Zbavte se nepotřebného oblečení, knih a věcí, nebo objevte něco hezkého, co vám doma ještě chybí! Koupí přispějete místní neziskovce Tom Help na pomoc hendikepovaným. Nebude chybět ani swap koutek - každý, kdo věnuje zdarma nějaký předmět nebo kus oblečení, jež může posloužit někomu dalšímu, si může na oplátku vzít jinou věc pro sebe.

WORKSHOP - OPRAVA KOL
Vemte s sebou své kolo a naučte se jej spravovat a správně o něj pečovat. Na místě budou i ukázková kola, pro případ, že kolo necháte doma. Školit vás bude Cykloservis Hranice.

NAKRM SOUSEDA (sousedské občerstvení)
Upečte koláč či bábovku, připravte domácí pomazánku nebo cokoliv, co vás napadne a přineste ochutnat svým sousedům.

MONTÍK HRÁTKY PRO DĚTI I BATOLATA
Dětský klub Montík - klubík pro děti i rodiče se postará o zábavu pro nejmenší - budou pro ně připraveny outdoor/indoor aktivity a hry, které prověří jejich šikovnost, rychlost, důvtip i tvořivost a zvídavost.

TOMHELP
S organizací Tom Help, jež se věnuje pomoci lidem se zdravotním postižením, si můžete vyzkoušet hned několik nevšedních aktivit:
1. Benefiční malování
2. Vědomostní kvíz: Co víte o svém městě a okolí?
3. Život s hendikepem: Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jaké to je vstávat s jednou rukou či nakupovat naslepo.

POCITOVÁ MAPA MĚSTA
Pro zájemce o další směřování a plánování ve městě bude na místě pocitová mapa, na které bude možné vyjádřit svůj názor na různé lokality Hranic či poskytnout jiné hodnotné informace o vnímání města občany.

HUDEBNÍ PROGRAM
Myslíme na všechny generace! V průběhu odpoledne si můžete poslechnout lidovou hudbu i djs.