„Budova školky hyzdí celé sídliště, které je už krásně spravené. Okolo se válí cihly a střepy, protože budova má rozbitá sklepní okna. Je to nebezpečné hlavně pro děti, které si tam často chodí hrát. Snadno se na místě mohou zranit,“ postěžovala si obyvatelka Cementářského sídliště, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Komplex dvou budov, ve kterých před lety sídlila mateřská školka a později také soukromá střední škola, v současnosti vlastní soukromý majitel. Cedule vyvěšená na brance vedoucí do objektu informuje o tom, že budova má být přestavena na bytový dům s osmnácti byty.

Přestože stavební povolení nabylo právní moci v listopadu minulého roku, podle jedné obyvatelky sídliště se na místě nic neděje už přes dva roky.

„Někdy bude rekonstrukce určitě hotová, ale nedokážu říct, kdy přesně to bude. Záleží na tom, jestli se mi podaří získat potřebné peníze. Na další otázky nebudu odpovídat,“ uvedl současný majitel budovy Vladimír Dostál.

Obyvatelům okolních obytných domů vadí i to, že se o budovu nikdo nestará.

„U školky je také velká zahrada, která jen leží ladem. Celá je zarostlá vysokou trávou, protože ji už dlouho nikdo neposekal,“ dodala žena bydlící na sídlišti.

Trnem v oku se objekt bývalé školky stal i kvůli tomu, že se na Cementářském sídlišti uskutečnila kompletní revitalizace.

Všechny domy mají nové barevné fasády, celkový dojem kazí pouze žalostný stav budovy soukromého majitele.

„Revitalizace se zřejmě ujalo společenství vlastníků, protože radnice většinu městských bytů už prodala. První, co dělají noví vlastníci, je zateplení a nové fasády,“ vysvětlil mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Podle stavebního povolení by rekonstrukce objektu bývalé školky měla být hotová do konce roku 2012, kdy povolení vyprší. Část budovy už je sice opravená, než se ale promění v osmnáct nových bytů, vyžádá si ještě mnoho práce.

„Pokud by stavební povolení propadlo, aniž by stavba byla dokončena, může si stavebník požádat o prodloužení lhůty výstavby,“ informoval Bakovský.

Iveta Podešvová