Kinu Hvězda vzrostly náklady

Ke zvýšení cen vstupného přistoupí od nového roku kino Hvězda v Přerově. Důvodem je nárůst režijních nákladů a zvýšení DPH.

„Vzhledem k tomu, že nedostáváme na provoz kina a kulturní činnost žádné příspěvky, budeme muset vstupné, které bylo ve srovnání s multikiny nízké, zdražit. O kolik to konkrétně bude, zatím nebylo stanoveno. Novinkou však od ledna bude, že veškeré vstupenky budou mít jednotnou cenu. Doposud byl sál kina rozlišen na dvě cenová pásma, od toho od ledna upouštíme,“ uvedla provozovatelka kina Hvězda v Přerově Alena Šišková.

O zdražování vstupného zatím neuvažují v kině Svět v Hranicích. „Nevypadá to, že bychom zdražovali, ale uvidíme, jak se bude situace po novém roce vyvíjet,“ informovala Dagmar Močičková z hranického kina Svět.

Plovárna Hranice zdraží o 5 korun

Zda dojde od ledna ke zdražení vstupného do přerovský plaveckého areálu a na zimní stadion, není v tuto chvíli ještě jasné.

„Možná k nárůstu dojde, protože náklady na provoz neustále stoupají. Jaké však budou konkrétní ceny, to bychom mohli vědět koncem prosince,“ uvedl ředitel Služeb města Přerova František Kavka.

Nyní hradí dospělí za hodinu na bazéně 35 korun a na zimním stadionu 25 korun. Zdražení však po novém roce čeká návštěvníky Plovárny v Hranicích, kde nyní stojí vstupné pro jednoho dospělého 50 korun.

„Od ledna dojde k nárůstu, a to o 5 korun,“ informoval ředitel společnosti Ekoltes v Hranicích, která má Plovárnu na starosti, Milan Vinkler.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Podraží nájemné, teplo i svoz odpadu

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika