ATLETI A FOTBALISTÉ ČEKAJÍ NA POSUDEK

Na stadionu SK Hranice byla vloni v červnu slavnostně otevřena zbrusu nová atletická dráha s umělým povrchem za téměř osmnáct milionů korun. Za stejnou cenu pořídil klub fotbalistům jen o pár metrů dál a o pár týdnů později hřiště s umělým trávníkem. Letos v květnu obě plochy zalila voda. „Nejprve jsme tam hrubě odhadli škodu přibližně na sto tisíc korun, ale teď už víme, že bude mnohem vyšší,“ uvedl sekretář SK Hranice Lubomír Kubica.

Klub stále ještě čeká na odborný posudek, aby věděl, kolik peněz bude moci žádat od pojišťovny. „Zatím jsme dráhu alespoň nahrubo vyčistili kartáčem, ale není to ono. Chce to speciální stroj,“ vysvětlil Kubica s tím, že důkladné čistění tartanu vyjde zhruba na sedmdesát tisíc korun.

Umělá tráva, která je teď udusaná a nekvalitní, bude potřebovat nový vsyp, který byl při povodni vyplaven. To znamená další zhruba stotisícovou investici. „Sportujeme, hřiště i dráhu užíváme, ale na řádnou opravu teprve čekáme,“ zopakoval Kubica.

PLOVÁRNĚ ZNIČILA POVODEŇ ČERPADLA

Záplav nebyla ušetřena ani Plovárna, která stojí hned vedle hřiště a stadionu. V suterénu voda zalila její technické zázemí včetně čerpadel a vyřadila tím celý areál na několik týdnů z provozu. Dnes už se lidé v krytém bazénu opět koupou.

Ten venkovní je však od 5. července mimo provoz. Posunula se pod ním základová deska a jednou z verzí příčin je opět povodeň. Definitivní verdikt bude však muset vynést až odborník. Poté bude Ekoltes řešit, jestli bude oprava hrazena v rámci reklamace nebo jako povodňová škoda.

HÁZENKÁŘI BUDOU BEZ HALY AŽ DO ŘÍJNA

Jen pár desítek metrů od stadionu a plovárny směrem do centra stojí házenkářská hala a vedle ní je hřiště s umělým povrchem. Ty také povodeň neušetřila. Celkové škody na obou zařízeních odhadl předseda TJ Cement Hranice Karel Magrla na tři miliony korun. Hřiště dostalo nový koberec teprve před třemi lety. V hale měnili házenkáři podlahu hned po povodni v roce 1997. Teď byla kompletně zničena.

„V tuto chvíli už finišuje výběrové řízení na dodavatele opravy. Se všemi nutnými technologickými pauzami by měla být podlaha hotová ve druhé polovině října,“ odhadl Magrla.

Pokud všechno půjde hladce, házenkářskou sezonu oprava haly nijak neohrozí. Muži a dorostenci už od minulého týdne pilně trénují na novou sezonu. Od srpna je čekají nácviky, které budou absolvovat v hale Středního odborného učiliště u Teplic nad Bečvou. Mládež si k tréninkům vypůjčí tělocvičnu Střední průmyslové školy v Hranicích.

„Když se dělalo rozlosování, už jsme věděli, že hala nebude opravena dříve jak v říjnu. Proto jsme požádali, aby se několik prvních utkání hrálo na hřištích soupeřů. Druhá část sezony by se pak odehrávala u nás,“ vysvětlil letošní strategii házenkářské sezony Magrla.