Vítr zesílil pod vlivem bouřky, která se regionem přehnala ve čtvrtek odpoledne. Automobilová doprava během dne pod vlivem blížícího se prodlouženého víkendu v centru města zhoustla.

Někteří tak čekali v dopravní zácpě i v místech, kde o několik minut později padaly tašky. V době, kdy začalo foukat, však naštěstí auta pod zámkem nestála. „Procházelo tam několik lidí, naštěstí neprojíždělo žádné auto. Najednou se ozvala strašná rána a všichni se otočili co se stalo. Nejvíce se lekl jeden pán, který zrovna přecházel ulici,“ popsala pád tašky ze střechy zámku žena, která si nepřála uvést své jméno.

O tom, že střechy zámku vlivem silného větru padají tašky, nebyl nikdo občany informován. O čtvrtečním pádu tašky nevěděl zámecký údržbář, správkyně, žádné hlášení nepřijala ani služebna městské policie.

„Občas se může stát, že se silným větrem uvolní nějaký plech, ale tašky by ze střech padat neměly. Nikdo nám nic nenahlásil a jak jsme zjišťovali, na střeše ani na chodníku nejsou po pádu tašek žádné stopy,“ uvedl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Střecha zámku je stará jedenáct let. Její rekonstrukce proběhla zároveň s rozsáhlou opravou zámku v roce 1998. Zda skutečně hrozí nebezpečí těm, kteří Jiráskovou ulicí procházejí, prověří až další silné nárazy větru.