Po podzimním a zimním kácení stromů v některých hranických ulicích nyní přijde na řadu náhradní výsadba. „Teď v březnu se odstraňovaly pařezy, aby byl vytvořen prostor pro nové stromy. Na třídě 1. máje v lokalitě u Slávie nahradí pokácené poškozené akáty kolem deseti javorů, které jsou do této lokality vhodnější,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Další nové stromy, tentokráte lípy budou vysazeny v Máchově ulici. A o kus dále u hřiště poblíž viaduktů doplní zeleň několik borovic, jedlí a listnatých ambroní, celkem třináct stromů. „V ulici Palackého přibude desítka habrů a na Cementářském sídlišti  stejné množství borovic. V ulici Jiráskova nahradí dva poškozené stromy, z nichž jeden loni zlomil silný vítr a ani druhý nebyl v dobrém zdravotním stavu, dva nové javory,“ pokračoval mluvčí města.

Sady Československých legií v Hranicích, 13. března 2024.
VIDEO: Nové stromy a keře. Městský park v Hranicích rozkvete

Podle jeho slov dojde i na nezbytné kácení stromů. „Na druhou stranu, naopak na Struhlovsku dojde ke kácení v areálu ZŠ a MŠ Struhlovsko, kde kvůli  rekonstrukci školního hřiště budeme  kácet šest větších stromů.  Samotné práce na hřišti by měly probíhat o prázdninách,“ zmínil Petr Bakovský.

Školní hřiště se dočká i další obnovy. „Stará antuková dráha dostane nový  umělý povrch,  budou upraveny atletické sektory pro skoky do výšky i dálky a  sektor na vrh koulí,“ vyjmenoval s tím, že v areálu budou instalovány také herní prvky.

Silný vítr trápí celý Olomoucký kraj. Hasiči vyjížděli k 20 událostem. Zajišťovali střechy, u Hanušovic evakuovali cestující z vlaku. Foto: HZS Olomouckého kraje
Vichřice řádila napříč Olomouckým krajem. V Potštátu málem uletěla střecha

„Vichřice, které u nás řádí v posledních letech čím dál častěji, dokáží zlámat i na první pohled  docela zdravé stromy. Proto je nahrazování nemocných či poškozených stromů ve městě nezbytné,“ doplnil na závěr mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Řádění vichřice v září 2018 v Hranicích