Informovaly o tom ve středu odpoledne České dráhy (ČD). Národní dopravce již zahájil nasazování elektrických souprav zejména na hlavní dálkové tratě.

Již po poledni vyrazily například expresní spoje včetně souprav railjet na linku Praha – Pardubice – Brno a dále do Rakouska a na Slovensko.

Odpoledne začaly vozit cestující i rychlíky na hlavním koridoru z Prahy přes Olomouc na Ostravu. 

Po poledni se rozjely elektrické soupravy také mezi největšími moravskými městy.

Rychlíky se vracejí na linky Bohumín – Ostrava – Přerov – Brno i na trať z Brna do Olomouce.

"České dráhy kolem 16. hodiny obnovily provoz elektrických vlaků na hlavní trase z Prahy přes Pardubice a Olomouc do Ostravy. Na trať se tak postupně vracejí elektrické soupravy a lokomotivy jak u vlaků pendolino, tak u expresů, rychlíků a regionálních vlaků," informoval ve středu odpoledne mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Jízdní řád vlaků se tak postupně vrací k normálu.

"Ve čtvrtek by již měla většina vlaků v České republice jet podle obvyklých jízdních řádů," odhadl mluvčí drah.

Menší omezení podle něj zatím trvají na trase z Přerova do Břeclavi a z Hranic na Moravě do Vsetína.

"I zde předpokládáme v nejbližších hodinách postupné obnovení elektrického provozu. Do té doby zde pojedou motorové lokomotivy, komplikací by tak bylo jen menší zdržení vlaků," uvedl Petr Šťáhlavský.

Rozjedou se i noční rychlíky

Plně obnovený je i provoz nočních dálkových vlaků.

Podle jízdních řádů budou vypravené noční vlaky z Prahy do Košic včetně lůžkových a lehátkových vozů. V provozu tak bude i autovlak, který budou moct cestující využít již dnes večer.

„Obnovujeme také provoz nočních expresů Metropol a Chopin, které spojují Českou republiku s Budapeští, Vídní, Varšavou a Berlínem," sdělil Petr Šťáhlavský s tím, že doporučuje cestujícím zajistit si rezervaci.

Obnovení provozu do 24 hodin

Na střední Moravě se začnou rozjíždět také elektrické osobní soupravy.

„České dráhy již od ranní osmé hodiny nasadily na oživení zamrzlých souprav 19 týmů, které připravují soupravy k obnovení provozu," přidal mluvčí ČD.

„Plný návrat k jízdnímu řádu, tedy návrat souprav do svých obvyklých plánovaných míst, očekáváme do 24 hodin od zahájení obnovení provozu, tedy postupně v noci na zítřek a během zítřka," uzavřel ve středu Petr Šťáhlavský.

AKTUÁLNÍ INFO na WEBECH a FB DOPRAVCŮ
České dráhy | RegioJet | Leo Express