Ta se konala v bývalém depu za čtvrtým nástupištěm, dnes v areálu Dílen pro opravu vozidel Přerov (DPOV), kde mají železniční modeláři svou klubovnu.

Výstavu Klub železničních modelářů a přátel železnice v Přerově pořádá již tradičně vždy dva poslední víkendy v listopadu, kdy každý víkend je tematicky jinak zaměřen. Na každý rok si navíc modeláři připraví pro zájemce o moderní modelářství nějakou raritu. Letos vystavují modelové kolejiště s řadou zmenšených skutečných staveb doplněných řadou detailů.

„Naše moderní kolejiště má 35 metrů čtverečních a je jedním z největších v České republice. Celý model je vypracován v měřítku H nula a všechno je na modelu sedmaosmdesátkrát menší než ve skutečnosti,“ představil modelovou dovednost člen rady Klubu železničních modelářů Jan Dostál.

Detailní prvky jsou na modelu opravdu vypracované s velkou pečlivostí a detailností, jako například miniaturní hříbky v lese či šišky na stromě. „Raritou našeho modelu je také výjev z Hrabalova filmu Postřižiny, jak Magda Vášáryová s Jaromírem Hanzlíkem lezou na komín pivovaru,“ řekl dále k modelu Dostál. S návštěvností může být Klub železničních modelářů a přátel železnice opravdu spokojený.

„Návštěvnost byla opravdu obrovská, ale prostoru je zde málo. Bohužel lidé museli až hodinu čekat, než se mohli jít na vystavovaný skvost podívat,“ dodal Dostál. V rámci výstavy jezdila ve venkovním areálu klubu historická lokomotiva BN 60 z roku 1957, která svezla zájemce po areálu DPOV. Tuhle příležitost si nenechaly ujít především děti, které byly na výstavě ve svém živlu.

Zatímco o prvním vystavovaném víkendu mohli návštěvníci spatřit například legendární brejlovce a další historická kolejová vozidla, příští víkend nás přenese do železniční současnosti a vystavovány budou především moderní vlaky a současná kolejová vozidla.

Stejně jako o uplynulém víkendu bude i tato výstava v prostorách bývalého depa a bude otevřena od 9 do 17 hodin.