Slušnou volební účast hlásí například ze Základní školy 1. máje, či z budovy, jež je běžně určena provozu Mateřské školky Sluníčko na Plynárenské ulici.

Okrsek číslo 6 na Základní škole 1. máje měl v pátek o půl osmé večer také přibližné údaje o dosavadní účasti.

„Prozatím k volbám přišlo zhruba třicet procent voličů. V průběhu voleb k žádným komplikacím nedošlo," sdělila předsedkyně tamní volební komise Anna Rychlá.

Podobná slova nacházela dvě a půl hodiny před ukončením pátečního programu také zapisovatelka volební komise na Plynárenské ulici Jaroslava Skácelová.

„Evidujeme účast třiceti pěti procent. Chodí hlavně manželské páry, věkově převažují starší lidé. Volby probíhají bez komplikací," uvedla.

Na ty nejrychlejší voliče, kteří se blížili právě k volebnímu okrsku na Plynárenské ulici v Hranicích, čekalo nemilé překvapení.

Kvůli mrazivým teplotám totiž na svažujícím se chodníku vznikla silná vrstva neposypaného ledu. Chodník, který už na pohled hrozil úrazem, museli mnohdy starší lidé opatrně obcházet.

„Je to hrůza. Nic by se nestalo, kdyby na to zavolali někoho z Ekoltesu, kdo by to něčím posypal. Je ostudné, že to nechali jen tak. Taky jsem jim to uvnitř řekl," prozradil jeden ze starších voličů.

Pracovní vůz Ekoltesu Hranice po první půlhodině od otevření volebních místností na ono místo skutečně dorazil. Jeden z pracovníků ale odmítl, že by firma přijela na podnět některého z občanů.

„Nikdo nám nevolal. Jezdíme takto po různých částech města. Byli jsme třeba i ve Velké. Máme svůj program, časově to vyšlo právě takhle," oznámil zaměstnanec městské společnosti Ekoltes Hranice.

Volební místnosti se otevřely v pátek ve dvě hodiny odpoledne. Zavřou v deset večer. Výsledky budou známé ale až v sobotu. Volby definitivně skončí ve dvě hodiny odpoledne a pak začne sčítání. Volí se v obvyklých volebních místnostech v místě bydliště, s voličským průkazem kdekoliv. Volební lísky lidé tentokrát nedostali domů, ale vyzvednou si je až ve volební místnosti.