Prostředí navodilo vzpomínky. "Je to tady úplně stejné, jako když jsme sem chodili v mladých letech na zábavy. Prakticky nic se nezměnilo, je škoda, že se tu ale moc akcí nepořádá. Dožínky se sem hodí," komentoval chlapík okolo čtyřicítky, který dorazil s celou rodinou z Olšan u Prostějova.

Sousedská slavnost na Masarykově třídě v Olomouci, sobota 18. září 2021
Masaryčku oživila sousedská slavnost. Řešily se i možnosti proměny

Zelené hlavy, balónky a barevné obličeje. "Pro děti je lákadlem nechat si obarvit vlasy. Dobrý je i skákací hrad. Nevím ale jak se na tu zelenou hlavou bude tvářit paní učitelka," smála se jedna z maminek, která sledovala, jak se její blonďatá dcera mění ve vodnici.

Rozlehlé hlediště se naplnilo. Kulturní program, ve kterém se střídaly kapely různých žánrů vyvrcholil vystoupením populárního Čechomoru.

Těsně před nástupem těchto skvělých muzikantů došlo k předání dožínkových věnců úspěšným zemědělcům. Věnce obdržel vždy vybraný subjekt z každého okresu.

Nádraží mezi Dvěma Světy, akce v Náměšti na Hané, 29. 8. 2021
Nádraží v Náměšti má zachránit proměna. Nadšenci na párty představili plány

Za Olomoucko byl pozván předseda Tagros Troubelice Bohuslav Nevěřil, Prostějovsko reprezentoval Jaromír Menšík, předseda ZOD VD Ludmírov, na Přerovsku nejlépe hospodaří v Kokorách, věnec obdržel předseda Vladimír Lichnovský, na Šumpersko putoval věnec do Loštic a dovezl ho Martin Kršek, hlavní agronom společnosti Palomo a na Jesenicku byl vybrán soukromý zemědělec Jan Fibinger.

Pořadatelem Dožínek byla Agrární komora Olomouckého kraje.