Preventivní filmy jsou součástí širší kampaně, vyhlášené policejním prezidiem. Policie chce tímto způsobem navázat kontakty s autoškolami a ovlivňovat jejich prostřednictvím zejména začínající a nezkušené řidiče.

„Jeden z filmů má název Ruce na volant a upozorňuje formou šestiminutového spotu na nešvary za volantem, kterých se řidiči dopouštějí a jež jsou kvalifikovány jako nevěnování se řízení,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Jedná se třeba o telefonování za jízdy, požívání pokrmů či nápojů, hledání v mapách nebo kouření. Další film se jmenuje Žena za volantem.

„Jde o zajímavě zpracovaný příběh mladé redaktorky , která píše do ženského časopisu praktické rady a doporučení, jak být dobrou řidičkou. Hlavní roli v tomto filmu vytvořila Michaela Kuklová,“ popsala mluvčí.

Podle jejích slov má film pomoci hlavně začínajícím řidičkám nebo ženám, které po delší době znovu usednou za volant. Majitelé autoškol si filmy pochvalují.

„Určitě je to dobré pro prevenci a budeme je pouštět svým žákům,“ řekl jeden z přítomných majitelů autoškoly Jan Trčka z Hranic.

„Velké části populace se název Žena za volantem nějak dotkne. Druhý film - Ruce na volant – popisuje zásady bezpečné jízdy, například – jak reagovat, když se řidič blíží k překážce a podobně. Filmy budeme pouštět žákům na každém kurzu,“ řekla Ivana Cahlíková z hranické autoškoly.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika