V Potštátě tak už museli odvolat nejeden kurz lyžařské školy pro nejmenší zájemce.

„První sníh napadl někdy na konci listopadu, ale od té doby nic nespadlo," vzpomněl Filip Konečný, člen sdružení Ski klub Hranice, které areál v Potštátě provozuje.

Nulový zisk však neznamená, že by se organizátoři dostali do obrovské finanční ztráty. Ani náklady totiž nejsou nijak vysoké.

„Když se nelyžuje, tak samozřejmě nic nevyděláme. V současné době nedokážu říct konkrétní čísla, peníze si ale stále žádají provozní náklady. Udržení tohoto areálu stojí ročně nějakých padesát tisíc. Jedná se o opravy, nátěry a podobné věci," řekl Filip Konečný a dodal, že před rokem už zimní sezona v tuto dobu probíhala. Není divu, že letošní stále nezahájenou sezonu považuje z hlediska nepřízně počasí za jednu z nejhorších v posledním čtvrtstoletí.

„Pamatuju si, že podobné podmínky jsme měli v roce 1989 a potom ještě na přelomu let 2002 a 2003," doplnil.

Stejně jako v Potštátě jsou na přírodním sněhu zcela závislí i v sousedních Partutovicích. I tam tedy netrpělivě vyhlížejí sněhové přeháňky, které by uvedení areálu do provozu umožnily.

„Čekali jsme, že po Novém roce se už bude běžně lyžovat. Nejde ani tak o nějaké finanční příjmy, spíše nás to mrzí za lidi, kteří tam žijí a nemají se kde vysportovat," řekl za tým provozovatelů areálu v Partutovicích Libor Baštan s tím, že pokud by takové počasí trvalo celou zimu, finanční ztrátě se provozovatelé nevyhnou.

„Peníze by potom nebyly ani na revize. Mrzí nás to, nicméně s počasím nic nenaděláme. Připraveni už teď jsme, takže jakmile nasněží, můžeme zahájit provoz," uzavřel Libor Baštan.