Letošní prosinec na sníh příliš bohatý nebyl. Jako první se vleky rozjely na Uhřínově, a to druhý lednový víkend.

„Celkem jsme jezdili zhruba měsíc. Pokud to porovnám s předchozími zimami, byla ta letošní každopádně lepší,“ sdělil Michal Horáček z Lyžařského klubu Lipník nad Bečvou, který provoz vleků na Uhřínově zajišťuje.

Jak dále podotkl, na uhřínovských sjezdovkách proběhlo i šest výcvikových dnů lyžařské školy, které se zúčastnilo kolem čtyř desítek malých dětí.

Vlek v Partutovicích letos také přivítal své příznivce. Sezona zde byla o několik dnů kratší. Poprvé se nedočkavci dočkali 20. února. Týden před jarními prázdninami to dokonce vypadalo, že během školních prázdnin bude areál v provozu. Kvůli oblevě však poslední lyžaři a snowboardisté opustili Partutovice s prvními březnovými dny. Na deset dnů se letos rozjely vleky na Potštátě.

„Zájem o lyžování byl průměrný, což bylo způsobeno poměrně pozdním zahájením sezony,“ uvedl Jiří Kuča s tím, že areál vstoupil do provozu 14. února.

Po dvou neúspěšných sezonách proběhla také šestidenní lyžařská škola, kterou navštěvovala zhruba stovka dětí. Milovníci zimních sportů by se však již příští rok mohli dočkat novinky, která na Hranicku nemá obdoby. Řeč je o umělém zasněžování.

Majitelé areálu v tuto chvíli vyjednávají potřebné záležitosti a není tak vyloučeno, že se sněhová děla v Potštátě objeví již příští rok. Vlekaři by tak nemuseli čekat na přírodní sníh, ke spokojenosti by stačilo pár dnů s teplotami pod bodem mrazu.