Proč dalších čtrnáct zastupitelů na rozdíl od minulých jednání tentokrát našlo s navrhovatelem Hüblem společnou řeč? Současná dokumentace totiž oproti dřívějším plánům vůbec nepočítá s finanční injekcí ze strany města, po kterém se dříve požadovalo přibližně patnáct milionů korun.

Finanční stránku nejen výstavby, ale i následného provozu stadionu by tak mělo mít plně ve své kompetenci právě občanské sdružení TJ Slovan Hranice a jeho případní obchodní partneři. Především ale bude záležet na dotačním příspěvku z ministerstva školství a tělovýchovy. Bez přidělených milionů ze státního rozpočtu by totiž k výstavbě krytého stadionu vůbec nedošlo. Prosadit současný záměr nebyla vůbec snadná záležitost. Vždyť bouřlivá rozprava nad tímto bodem trvala déle než hodinu.

„Nepožadujeme již poskytnutí finančních prostředků města na realizaci stavby. Slovan Hranice požádá pouze o uzavření budoucí kupní smlouvy na prodej potřebných pozemků pro realizaci stavby," uvedl Karel Hübl (Věci veřejné).

Starostka je skeptická

Skepticky celou záležitost vnímá hlavně většina členů rady města. Například podle starostky Radky Ondriášové (ČSSD) jsou sliby o financování stadionu bez podpory radnice zcela mylné.

„Důvodem, proč jsme tento materiál nikdy neschválili, bylo nejen poskytnutí prostředků na výstavbu, ale zejména zajištění následného provozu stadionu. Finanční požadavky budou kladeny na TJ Slovan Hranice. Ten ale rozhodně nebude mít čtyři až pět milionů korun ročně na to, aby financoval provoz takového zařízení," konstatovala.

Jenže právě v provozních nákladech haly se obě strany rozchází. Podle Slovanu Hranice budou náklady mnohem nižší, než uvádí starostka. Obě strany se přitom opírají o své zkušenosti či konzultace s provozovateli podobných zařízení v jiných městech republiky.

Kdo bude hlavním partnerem?

Odpůrcům projektu pak navíc vadí, že doposud není známo jméno hlavního partnera Slovanu, na jehož financích bude úspěch projektu do značné míry záviset. Jednání se společností v současné době stále probíhají.

„Vše se zatím upřesňuje, není to jednoduchá záležitost. Můžu ale garantovat, že zastupitelstvo se jméno partnera včas dozví. Pokud bychom se však přeci jen dostali do finančních potíží, půjde o problém občanského sdružení, nikoliv města," slíbil Karel Hübl.

O finanční příspěvek z dotačního titulu se zažádá v příštím roce a v ideálním případě by příspěvek mohl být přidělený o rok později. Zároveň se počítá s tím, že stavba bude alespoň v částečném provozu do dvou let od přidělení dotace.

TJ Slovan Hranice předpokládá, že stadion by sloužil amatérským hokejistům, mládežnickému hokeji či veřejnému bruslení a byl by přístupný pro všechny věkové kategorie.