„Lidé, kteří zde bydlí, jsou zoufalí. Život v průmyslové zóně je hrozný. Voláme a píšeme na městský úřad, chodí si to sem fotit, ale zatím nám jen slíbili, že se s tím bude něco dělat v květnu. Kdyby tu alespoň uklidili to bahno,“ posteskla si jedna z obyvatelek ulice Eva Libosvárová.

„Je tam zóna pro ekonomické činnosti. Obyvatelé z této lokality se musejí smířit s tím, že jim tam budou jezdit nákladní auta,“ řekl vedoucí odboru dopravy hranické radnice Zdeněk Kolomazník.

Jak uvedl, v lokalitě byl na kontrolní obhlídce minulý týden. „Komunikace nebyla tehdy znečištěná,“ řekl Zdeněk Kolomazník.

Připustil, že problémy s rozježděnými trávníky a prohnutými chodníky v ulici jsou. „Projednávali jsme to s provozovateli stavebnin v Mlýnské ulici. Přislíbili, že si upraví vjezd, aby auta při couvání nenajížděla na chodník a na travnatou plochu. Jedna firma úpravu vjezdu už provedla, druhá zatím ne,“ informoval o současném stavu vedoucí dopravy.

Trávník, který je rozježděný od nákladních vozů, bude podle slov vedoucího dopravy firma upravovat. „Pokud by to mělo do budoucna činit problémy, upraví se prostor tak, aby nedocházelo k poškozování trávníků,“ řekl Zdeněk Kolomazník.

Na opravu chodníku v Mlýnské ulici dojde podle jeho slov v jarních měsících.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika