Místní hasiči ve spolupráci se zdejší ekofarmou a dobrovolníky uspořádali živý betlém.

Akce se v letošním roce konala podruhé a nenechaly si jí ujít desítky lidí.

„Letos se jedná o druhý ročník a pevně věříme, že se nám podařilo vytvořit novou tradici. My jsme dodali zvířátka a děti si natrénovali vystoupení přibližující všem známý příběh o tom, jak se narodil Ježíšek,“ přiblížil spolumajitel Ekofarmy Kozí hrádek Petr Graca.

Všudypřítomnou vánoční atmosféru dokreslovala vůně punče a medoviny, kterými se mohli příchozí zahřát. Divadelním představením a koledami ale akce neskončila.

„Po skončení programu u hasičské zbrojnice se vydají děti navštívit místní obyvatelé nad pětasedmdesát let, a popřejí jim krásné Vánoce. Podobně to probíhalo již v minulém roce. Pomohla nám hodně obec, která nám z matriky vyjela seznam pamětníků, ti od dětí dostanou balíčky s přáníčky a drobnými dobrotami od různých firem. Chybět nebudou ani výrobky z naší farmy,“ doplnil Petr Graca. S dárky pro místní pamětníky pomohli i dobrovolníci, kteří napekli perníčky.

Z mladých hasičů byli herci

„Divadelní představení jsme nacvičovali s mladými hasiči. Právě mladé hasiče vedu já, a tak nějak se stále snažím vymýšlet jim činnost, která není spojena pouze s požárním sportem. Kromě dnešního představení, se děti například na podzim zapojily do úklidu kolem místní kaple. V letošním roce jsme akci obohatili o zpěv koled. Atmosféra se mi líbila, dorazilo hodně lidí, nejenom místních, ale i z okolních obcí,“ prozradil starosta místních hasičů Pavel Blažek.

Spolupráce dobrovolných hasičů a ekofarmy není náhodná. Zdejší Ekofarmu zachvátil v minulém roce na začátku prosince rozsáhlý požár. Právě díky včasnému zásahu hasičů se jej však podařilo rychle zkrotit.

„Také díky této události jsme spojili své síly a vytvořili akci, jejíž obliba, dle počtu příchozích, vzrůstá,“ popsal Petr Graca.

Dětem se líbila hlavně zvířátka. „Jsem tu letos poprvé, moc se mi líbila zvířátka, a také jsem si zazpívala koledy,“ svěřila se sedmiletá Amálka Melichaříková z Hranic.