U hranické loděnice vládla už ranních hodin sice bojová, ale jinak skvělá nálada. Do Hranic se na Školní pohár sjelo šest týmů základních škol a 21 družstev ze středních škol z celé Moravy.

Pozadu nezůstaly ani místní. Posádky dračích lodí na start postavilo hranické gymnázium, soukromá odborná škola, střední zdravotnická a průmyslová škola i základní školy Struhlovsko, Šromotovo, 1. máje a Drahotuše.

„Jezdí nám sem celá Morava, jsou tu školy z Přerova, Kroměříže, Holešova a dokonce i ze Znojma,“ vyjmenoval ředitel závodu Mojmír Dohnal.

„Letošní ročník je super, děcka jsou spokojení a počasí nám vyšlo taky skvělé,“ pochvaloval si Mojmír Dohnal.

Trénovali 4x týdně

Jednotlivé týmy se na závody poctivě připravovaly.

„My jsme trénovali čtyřikrát týdně. Jsme připraveni vyhrát, posádku máme dobrou. Tým jsem si vybíral sám a jsem s ním spokojený,“ řekl těsně před rozjížďkami kapitán družstva z drahotušské školy Roman Martin Chytrý.

Posádky dračích lodích hnali vpřed svým bouřlivým pokřikem fanoušci, kteří hojně lemovali pravý břeh řeky Bečvy. Z hranických škol se nakonec ze zlata radovala posádka Kapitána Morgana z průmyslové školy.

Hlavní závod v sobotu

Hlavní závod 11. ročníku festivalu dračích lodí Hranice Dragons 2018 se ale pojede v sobotu 23. června. Družstva budou soutěžit v pěti kategoriích, a to Firemní posádky, Školské poháry, Závod FUN, Woman a Mistrovství ČSDL.

Závod se pojede na velkých 20+1 a malých 10+1 dračích lodích a je určen pro širokou veřejnost amatérských týmů. Rozjížďky začínají v 9.30 hodin. Vyhlášení vítězů je na programu kolem půl sedmé večer. 

Výsledky Školního poháru Hranice Dragons 2018

Závody základních škol
1. Kotvy, Kvasice
2. Tasanda Tasovice, Znojmo
3. ZŠ Struhlovsko, Hranice

Závody středních škol O Pohár starosty města Hranice
1. Kapitána Morgana ,SPŠ Hranice
2. Žíznivé saně, SPŠ Hranice
3. Záchranáři, SZŠ Hranice

Závody středních škol Mistrovství ČR
1. Policejní škola, Holešov
2. Kapitána Morgana ,SPŠ Hranice
3. Žíznivé saně, SPŠ Hranice