Na zlato dosáhly ležák Zubr Premium a světlé výčepní pivo Zubr Gold. Bronzovou medailí byla oceněna desítka Zubr Classic.

„Loni jsme na soutěži získali také celou řadu udělovaných cen, ale letos je úspěch skutečně mimořádný. Jen vzácně se totiž podaří získat dvakrát zlato pro jednu značku a navíc si odvézt většinu udělovaných medailí,“ vyjádřil se k výsledkům soutěže Antonín Chytil, obchodní ředitel pivovarnické skupiny Zubr, Holba, Litovel.

Z této skupiny totiž na soutěži zazářil také Litovel Premium a Litovel Free – oběma značkám patřily stříbrné medaile.

Letos se konal už šestnáctý ročník této vyhlášené soutěže, která probíhá vždy ve třech kategoriích. Hodnotí se jednak světlý ležák, světlé výčepní pivo, ale také nealkoholické pivo.

Tentokrát se v soutěži utkalo celkem jedenapadesát pivních značek. Anonymní vzorky hodnotila odborná porota složená ze sládků a pivovarských odborníků.

„Posuzuje se barva, čirost, vůně, chuť a její plnost, hořkost a říz,“ vysvětlila sládková přerovského pivovaru Nataša Rousková. Podle jejích slov největší vliv na dosažených výsledcích přerovského pivovaru na soutěži má způsob výroby a skladba surovin.

„Při výrobě zachováváme přirozené procesy, citlivé na kvalitu surovin, proto je zapotřebí je pečlivě vybírat. V porovnání s europivy je výroba těch našich až dvakrát delší a tedy náročnější nejen kapacitně, ale i energeticky.

Udržení klasických postupů však vnímáme nejen jako svůj závazek vůči tradici českého pivovarnictví, ale také k zachování pestrosti nabídky pro všechny příznivce českého piva,“ dodala Rousková.