Většina chodníků je v Hranicích sněhu zproštěna. Před panelovými, bytovými i rodinnými domy si lidé udržují pořádek vesměs sami. Zbylá prostranství leží na bedrech společnosti Ekoltes.

„Solíme, protahujeme a řekl bych, že to zvládáme,“ uvedl už před časem ředitel firmy Milan Vinkler a suché chodníky jeho slova potvrzují.

V důsledku sněhu přibylo zlomenin

Přesto se v nemocnici množí případy těch, co v důsledku sněhu a námrazy utrpěli zlomeninu. „Jakmile napadl sníh, pacientů určitě přibylo, ale žádný dramatický nárůst jsme zatím nezaznamenali,“ uvedl Aleš Kuča, náměstek pro lékařskou péči Nemocnice Hranice. Dodal však, že největší nápor lékaři teprve očekávají.

Se zlomenou nebo vyvrtnutou končetinou přicházejí do nemocnice lidé všech věkových kategorií. „Řekl bych, že je to tak padesát na padesát. Ti mladší si působí zranění převážně na lyžích, ti starší většinou uklouznou doma na dvorku,“ vysvětlil Kuča.

U lidí s dřívějším datem narození mohou být často zlomeniny velmi komplikované a v mnoha případech si vyžadují dokonce i hospitalizaci. „Denně máme na sále v průměru jednu chirurgickou operaci,“ spočítal Kuča.

Řidiči jsou na silnicích opatrní

Dopravních nehod na Hranicku od začátku letošního roku nijak výrazně nepřibylo. Ve srovnání se stejným obdobím roku loňského je jich dokonce méně.

„Řidiči jsou naštěstí na cestách opatrní. Od té doby, co napadl sníh a namrzly silnice, havarují stejně často, jako v kterémkoliv jiném období,“ uvedl vedoucí obvodního oddělení Policie ČRv Hranicích Petr Čech.

Kateřina Kapková