Nejnákladnější opravou prošla před čtyřmi lety hlavní pošta v Přerově.

Její rekonstrukce trvala více než rok a vyžádala si na padesát milionů korun. „Oprava byla nutná, protože stav objektu už řadu let nevyhovoval standardům,“ uvedla mluvčí České pošty Dita Václavíková.

Kvůli rekonstrukci nemohli přerovští obyvatelé více než rok využívat na této poště služby. Po otevření tohoto zařízení se však dočkali hned několika novinek.

„K novým službám patřil především vyvolávací systém. Toto zařízení naše pošta před rekonstrukcí neměla,“ řekla Dagmar Tomaštíková z České pošty v Přerově.

Pošta v centru města byla ale také vybavena plošinou pro vozíčkáře a hlasovým majáčkem pro nevidomé. „Na zařízení pro zdravotně handicapované se snažíme klást důraz. Naše pobočky jsou téměř všechny řešeny bezbariérově. Tam, kde to ze stavebního důvodu nebylo možné, je umístěno alespoň signalizační zařízení, ale takových případů je hrstka,“ dodala mluvčí Václavíková.

Její slova potvrzuje skutečnost, že veškeré přerovské pošty jsou pro vozíčkáře přístupné.

Bezbariérově je řešena pošta v ulicích Husova a Trávník, ale také v místní části Předmostí. Pošta v ulici Trávník, tedy v obchodním středisku zvaném U Zubra, doznala loni také výrazné změny. Přemístěna byla totiž z prvního patra do přízemních prostor, což uvítali hlavně starší lidé, ale i maminky s dětmi.

Také zákazníci pošty v Hranicích se dočkali lepších služeb. Před třemi lety se tamní pošta přestěhovala z náměstí 8. května na třídu 1. máje.

„Naši zákazníci se dočkali daleko komfortnějšího zázemí. Jednou z novinek byl vyvolávací systém, který jsme měli vůbec jako první na Moravě,“ řekla Helena Kroupová z České pošty se sídlem v Hranicích.