„České dráhy nabídnou nový pár vlaků mezi Vyškovem na Moravě a Přerovem. Zlepší se přípojné vazby v Hranicích a do provozu je nasazeno šest zcela nových třívozových jednotek Regionova,“ uvedla regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Nejvýznamnější změny v regionální dopravě v Olomouckém kraji se dotknou trati z Hranic do Horní Lideče.

„Na této trati se zlepšují přípojné vazby vlaků regionální dopravy v Hranicích na rychlíky z a do Brna. V pracovní dny je zavedený téměř hodinový takt, v sobotu a neděli je nastavený dvouhodinový interval,“ upřesnila Šubová.

Na trati Brno – Přerov je rozšířena nabídka spojů v pracovní dny o jeden pár nových vlaků mezi Vyškovem na Moravě a Přerovem, a to osobním vlakem s příjezdem do Přerova v 11:52 nebo s odjezdem v poledne.

Změna bude platit i na trati mezi Hranicemi a Přerovem.

„Nový osobní vlak s odjezdem z Hranic v 5:46 pojede v pracovní dny, stejně jako v opačném směru z Přerova v 6:18, výjimkou jsou školní prázdniny. V období hlavních prázdnin pak nepojede osobní vlak z Hranic v 6:56. Zrušen je vlak z Hranic v 10:28, naopak nově bude jezdit spoj ve 12:17 do Přerova,“ upřesnila.

Na trati z Olomouce do Přerova se omezuje jízda osobního vlaku z Přerova ve 13:29, v opačném směru pak vlak z Olomouce ve 14:07. Oba vlaky nepojedou v době hlavních letních prázdnin.