„Při takovém silném větru to hraní úplně snadné není. Třeba dechařům v mrazu mohou nástroje i zamrznout, ale pokud nám prsty vydrží, tak hrajeme pořád," řekl kapelník a basista skupiny František Kopecký.

Vánoční zpívání s Hudeckou muzikou Franty Kopeckého se v Sadech Československých legií uskutečnilo potřetí, tradice byla zahájena brzy po slavnostním otevření zrekonstruovaného parku.

„Lidi si tady cestu najdou, ať už svítí sluníčko, fouká nebo sněží. Myslím, že s nástrahami počasí se dokážou vypořádat muzikanti i návštěvníci," potvrdil František Kopecký.

Asi půldruhé hodiny trvajícím vystoupením se nesly tóny lidovek z repertoáru kapely, závěr programu však samozřejmě zpestřily i známé koledy.

Kulturní akci opět pořádalo Městské kulturní zařízení (MKZ) v Hranicích.

„Myslím, že počet posluchačů se na Vánoční zpívání už ustálil, každoročně jich přijde zhruba stejně. Těm, kteří přijdou, se tento program určitě líbí," uvedla ředitelka MKZ Hranice Helena Votavová.

Vánoční zpívání však nebylo posledním kulturním programem, který MKZ letos organizuje. V neděli 28. prosince proběhne v hranickém kostele koncert v podání Jana Rokyty, Liselotte Rokyty a Kláry Obručové a ve středu 31. prosince se koná Dětský Silvestr v Letním kině.

Program v 16 hodin odstartuje novým ruským animovaným filmem Sněhová královna. Poté nebude chybět ani ohňostroj.