Školní kuchyně na ZŠ Šromotovo pochází z druhé poloviny 80. let a denně se tu připraví okolo 650 až 700 porcí jídla.

V rámci rekonstrukce proběhnou rozsáhlé stavební úpravy, budou se dělat nové podlahy, rozvody, elektroinstalace, příčky. Dojde ke stavebnímu oddělení varny, výdeje a umýváren – zejména kvůli rozdílným požadavkům na mikroklima. „Nová vzduchotechnická jednotka s rekuperací sníží tepelné ztráty větráním a tím ke snížení spotřeby tepla na vytápění. Spotřebu elektrické energie zase sníží LED osvětlení," vysvětlil mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

Hranické slavnosti 24. 6. 2023
Hranické slavnosti: Chinaski i November 2nd. Tady je PROGRAM

Na stavební úpravy pak naváže výměna technologické části. Hlavním důvodem rekonstrukce je navržení kuchyně pro energetické úspory, proto jsou veškeré stroje a zařízení v nejvyšší energetické třídě.

„Prostory pro skladování, mycí linky a varná technika jsou navrženy na základě přesných výpočtů. Celkový odebíraný příkon školní kuchyně se bude monitorovat systémem, který zajistí, aby celkový příkon gastro nepřekročil požadované hodnoty," dodává Bakovský.

Lidé v Hranicích si mohou vyzvednou seniorskou obálku. Ilustrační foto
Seniorská obálka zachraňuje životy. V Hranicích je k vyzvednutí zdarma

Na akci za téměř 37 milionů korun město získalo dotaci ve výši poloviny celkových nákladů. Projekt spolufinancuje Evropská unie v rámci programu Životní prostředí.